O mnie

_DSC2697

Nazywam się

Małgorzata Kostrzewa

Hatha Joga , praktykuję ją od 2007 roku.
Od początku poczułam, że aktywność ta jest bardzo wszechstronna w sensie fizycznym i psychicznym. Wymagająca dla ciała, ale jednocześnie dająca wiele satysfakcji psychicznej i wpływająca pozytywnie na szeroko pojęte zdrowie. Obok jogowej aktywności fizycznej bliski jest mi przekaz filozofii jogi, czyli praktyczny rozwój i praca nad sobą.

W ruchu byłam odkąd pamiętam. Przed jogą było pływanie, tai chi i różne formy fitness, również choreograficzne. Ruch fizyczny sprawiał mi frajdę, pomagał się wyciszyć, zebrać myśli, wsłuchać się w siebie. Poczuć się pełniej. Byłam w ruchu dla odczuć jakie pojawiały się w trakcie i po wysiłku fizycznym. Dziś można by powiedzieć, medytowałam w ruchu. Wtedy o medytacji nie myślałam, nie interesowałam się taką tematyką, ale dziś wiem, że te stany były bliskie stanom medytacyjnym. Była uważność, większy spokój, cisza i zadowolenie. Były i nadal są.

Przez chwilę interesowałam się również psychologią, głównie pozytywną. Kolejny krok na drodze samorozwoju. Nie korzystałam z terapii, dziś tak popularnych. Szukałam książek i sytuacji do zmiany. Sama chciałam przepracować to, co było do przerobienia, na bieżąco. To praca własna. Samo życie codziennie daje możliwość na naprawę/poprawę/zmianę. Wielcy tego świata, Ci dobrzy, prawdziwi, duchowo obudzeni, mistycy mówią, że wszystko jest w nas. Siła do przemiany też. I w to wierzę, i to czuję.

Aktywności fizyczne przypieczętowałam uprawnieniami: jestem absolwentką AWF, instruktorką pływania i nauczycielką jogi po 3-letnim kursie nauczycielskim, prowadzonym pod patronatem  Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.

Zajęcia prowadzę od 2013 roku. W 2016 roku otworzyłam na warszawskim Bródnie pracownię ruchu i relaksu Joga Ożyj.

Serdecznie zapraszam 🙂

Fot. Agnieszka Gapińska